Тест AV-ресивера NAD T 758 V3
Тест AV-ресивера NAD T 758 V3: сірий кардинал
NAD випустила перший AV-ресивер з лінійки третього покоління, обіцяючи не тільки музичне звучання, але і підтримку сучасних стандартів (4К і Dolby Atmos), а також системи калібрування під приміщення Dirac Live. Таким чином, T 758 V3 — найдоступніший ресівер з підтримкою дуже популярної сьогодні системи Dirac. Не можна було упустити такий шанс, ось ми і не стали, а взяли апарат на тест.
Отже, перше, що я зазначив після розпакування солідну вагу апарату, а через множинні вентиляційні отвори побачив масивний трансформатор (Ш-подібний, не тороїдальний). Бентежить дивний набір аксесуарів, серед яких USB-хаб, якісь донгл для нього, мікрофон, зовнішня звукова USB-карта, перехідник для мікрофона... загалом, без інструкції не обійтися.
З'ясувалося, що до мережі (локальної, не електричної) T 758 V3 підключається по Wi-Fi, а от щоб отримати Wi-Fi — потрібно підключити USB-хаб до роз'єму на задній панелі і в нього вставити Wi-Fi і Bluetooth-донгл. На тому ж AVSforum є люди, які використовували певні адаптери USB, Ethernet, при цьому ресивер отримував доступ в мережу, але не працювала система BluOS.
Після того як ресивер отримав доступ до Інтернету, саме час оновити — це без проблем робиться через меню налаштувань (мій Arcam, наприклад, для цього вимагав завантажувати файли на USB-носій і оновлювався виключно з нього). Процес дуже швидкий, займає 5-7 хвилин, і апарат готовий до роботи. Налаштування я проводив двома варіантами: класичним (з вимірюванням відстаней і рівня шуму SPL-метром) і новомодним із застосуванням Dirac.
Dirac чудовий
Дана система — розробка однойменної шведської компанії, яка поставила перед собою завдання створити алгоритм, що дозволяє наблизити звучання конкретних акустичних систем в конкретному приміщенні до ідеального, а також поборотися з усіма проблемами цього приміщення — стоячими хвилями, реверберациями і т. д. Як не дивно, але першими клієнтами Dirac стали автомобільні концерни — BMW, Rolls-Royce, Volvo і т. д. З домашньої категорії алгоритми шведів використовують: Pioneer, Datasat, Barco, Theta Digital, Arcam, Emotiva, Storm Audio, AudioControl і тепер — NAD.
Система вимагає зняття вимірів в дев'яти точках, підтримує розрахунок як для одиночного місця прослуховування, так і для дивана і навіть крісел у кілька рядів. Коригування ведеться не тільки в АЧХ, але і в імпульсних характеристик. На підставі вимірювань система сама обчислює відстані та рівні, а також коригувальні криві, які можна задавати самостійно. Важливий момент — програма встановлюється на PC/Mac і в процесі роботи повинні мати доступ до Інтернету, так як всі обчислення проводяться на сервері Dirac.
Сучасні навороти
Сучасний ресивер немислимий без портів HDMI, і чим їх більше — тим краще. Молодша модель NAD надає у ваше розпорядження тільки три HDMI-входи і один вихід. Це справжній прожитковий мінімум, але зате підтримуються 4K, HDR, поворотний аудіоканал ARC і канал керування HDMI CEC.
Ресивер має можливість посилювати 7 каналів, видаючи на кожний 60 Вт. Важливий момент — компанія, як деякі інші сьогодні, вказує чесний показник при повному завантаженні всіх каналів і мінімальному КНІ. Цих 60 Вт цілком достатньо на кімнату 20-25 м2. Для конфігурації Atmos призначені дві пари лінійних виходів передпідсилювача, так що для запитывания ще двох або чотирьох стельових АС доведеться використовувати додатковий підсилювач. Зате всі основні канали в T 758 V3 мають вихід передпідсилювача, що в наші дні зустрічається рідко. Таким чином, цей ресивер можна використовувати як AV-процесор, і тоді потужність вбудованих підсилювачів не буде грати ніякої ролі. До речі, підтримку DTS:X обіцяють, але коли — не дуже зрозуміло.
Керувати телефоном можна як традиційним способом за допомогою дуже зручного пульта ДУ, так і з програми NAD Remote, яка є під iOS і Android. Для систем управління призначений порт RS232.
Зробити однозначний висновок дуже важко. NAD T 758 V3 — дуже цікавий апарат за свої гроші: він сучасний, оснащений однією з найбільш просунутих систем корекції сигналу під приміщення, а ще він гідно звучить і на киноматериале, і на музиці. Так, у нього є свої недоліки: деякі речі реалізовані без оглядки на ергономіку, входів HDMI відверто мало, плюс доведеться витратити час на розгляд з Dirac або заплатити професіоналу. Якщо все вищеописане вас не лякає, і до того ж є можливість підібрати АС, то NAD T 758 V3, безумовно, цікавий кандидат і як мінімум гідний розгляду.
Переваги: сучасний музичний (!) апарат з підтримкою 4К, стрімінг BluOS, Dirac Live
Недоліки: немає порту Ethernet, немає виведення поточного стану на екран, мало портів HDMI, вибірковий до навантаження (АС)
ОРИГІНАЛ СТАТТІ МОЖНА ПОДИВИТИСЯ ТУТ
ПРИДБАТИ NAD T758 V3 4K UHD AV РЕСИВЕР 7.1 КЛАСУ HIGH END
ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?
- ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР ПРОДАЖ (ОФЕРТА)Продавець, публікує в даний Публічний договір, що є офіційною пропозицією (офертою) будь-якій фізичній або юридичній особі, що надалі іменується, як Покупець, укласти договір купівлі-продажу товарів на відстані. Даний договір укладається шляхом надання згоди Покупця на приєднання до запропонованого Договору в цілому, шляхом акцепту (прийняття) всіх істотних умов Договору, без підпису письмового примірника Сторонами. Дійсний Договір має юридичну силу відповідно до ст. 633 ЦК України.Повна версія статті
- Dolby Theatre - жемчужина ГолливудаПлощадь здания Dolby Theatre составляет около 17 тыс. квадратных метров, оно рассчитано на 3400 мест, высота потолков - около 26 метров. Здание в четыре раза больше расположенного по соседству Китайского театра TCL (ранее Китайский театр Граумана).Повна версія статті