Огляд ресивера Arcam AVR390
Сучасний AV-ресивер – дивовижне за ступенем інтегрованості пристрій. У ньому примудряються уживатися багатоканальні звукові декодери, відеопроцесор, мережевий програвач, багатоканальний підсилювач потужності і ще купа різних елементів.
За ступенем затребуваності на ринку він поступається, мабуть що, тільки навушникам та бездротовим колонкам. У теж час, якщо навушники не робить тільки ледачий і кількість виробників обчислюється як мінімум тисячами, то торгових марок ресиверів не набереться й півсотні.
За вартістю така ж історія, навушники при бажанні можна купити як за 10 євро, так і за 10 000, а весь діапазон ресиверів легко вкладається у рамки від сотень до тисяч євро. Я не спроста весь час протиставляю ресивери навушникам, тому що головна різниця криється в питанні вибору. З навушниками у цій ситуації гранично просто – послухав і вирішив, а з урахуванням функціоналу ресивера навіть його перевірка може зайняти години, а вже вибір ризикує затягнутися на місяці.
Безумовно, якщо покупка приймача проводиться що називається «для галочки», то можна обмежитися молодшою моделлю від якого-небудь з японських мейджорів. Хорошого в такому апараті буде... ну хіба що ціна. А, ну і ще логотипи розробників багатоканальних форматів, тому що великим компаніям простіше купувати ліцензії на їх використання, а потім «розмазувати» ці витрати на величезний тираж обладнання. Але говорити про якесь хоча б мінімальному рівні якості навіть не доводиться. І справа не в тому, що там щось не запрацює відразу або зламається потім, ні, апарат з великою часткою ймовірності буде справно функціонувати, ось тільки між такими поняттями як функціонування і об'єктивно висока якість зображення і звуку лежить прірва.
На інший частіше ваг – роздільні компоненти, процесор і багатоканальний підсилювач потужності, або ж активні акустичні системи. Це, звичайно, добре, але для апаратури такого ступеня просунутості потрібно бути свідомо готовим, в тому числі і фінансово.
А чи існує золота середина?
Британська компанія Arcam добре відома як у себе на батьківщині, так і в світі. Маючи за плечима більш ніж 40-річну історію, до виробництва кинокомпонентов її спеціалісти приступили ще в 1995 році, представивши модель Xeta One. Наступним важливим кроком у розробці високоякісної AV-апаратури стало впровадження пропрієтарного класу підсилення G (про який ми не так давно писали). Нарешті пару років тому в новій лінійці ресиверів з'явилася підтримка багатоканального формату Dolby Atmos і системи корекції акустики приміщення Dirac. Модель AVR390 – молодший з трьох ресиверів у нинішньому модельному ряду, проте, дивлячись на його оснащення, мимоволі думаєш, що вивчаєш чи не флагманський апарат.
Судіть самі: по-перше тут є повна підтримка 4К, з 2.0 і HDMI HDCP 2.2, при цьому комутаційні HDMI-можливості можна назвати вичерпними – сім входів і три виходи.
По-друге, ресивер декодує за формулою 7.1.4 як Dolby Atmos, так і DTS:X, не вистачає хіба що Auro-3D, але з урахуванням прагне до нуля асортименту фільмів з цим звуком, його відсутність складно назвати недоліком. Єдиний момент – для включення по 12-канальній схемі буде потрібно додатковий 4-канальний підсилювач потужності.
По-третє, для корекції акустики приміщення використовується система Dirac Live, що дозволяє добитися високоякісного звучання практично в будь-якому приміщенні, без перетворення його в контрольну кімнату студії звукозапису. В ресівері є три тюнера, традиційний FM, цифровий DAB і мережевий, крім того, можна відтворювати аудіофайли з локальних накопичувачів.
Оскільки зараз багатоканальні і стереосистеми часто інтегруються в мультирумные, а також управляються за допомогою розумного будинку, в апараті є можливість управління по мережі, за допомогою фірмового додатка MusicLife або ж через порт RS232, так само як і з допомогою тригерів і ІК.
Вихідна потужність не вражає уяву, але потрібно розуміти, що на відміну від бюджетних моделей, тут 60 Вт на 8 Ом вказані стосовно до всіх семи каналах одночасно, а не до одному або парі. Плюс до того, блок живлення тут базується на масивному тороїдальним трансформаторі номіналом близько 1500 Вт.
Узагальню. Незважаючи на не найвище положення в лінійці, AVR390– це справді видатний апарат від легендарного виробника, не тільки має на борту вичерпне на сьогодні функціональне оснащення, але і забезпечує об'єктивно високу якість звуку і картинки.
ОРИГІНАЛ СТАТТІ МОЖНА ПОДИВИТИСЯ ТУТ
ПРИДБАТИ ARCAM FMJ AVR390 DOLBY ATMOS AV РЕСИВЕР 7.2 КЛАСУ HIGH END
ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?
- ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР ПРОДАЖ (ОФЕРТА)Продавець, публікує в даний Публічний договір, що є офіційною пропозицією (офертою) будь-якій фізичній або юридичній особі, що надалі іменується, як Покупець, укласти договір купівлі-продажу товарів на відстані. Даний договір укладається шляхом надання згоди Покупця на приєднання до запропонованого Договору в цілому, шляхом акцепту (прийняття) всіх істотних умов Договору, без підпису письмового примірника Сторонами. Дійсний Договір має юридичну силу відповідно до ст. 633 ЦК України.Повна версія статті
- Dolby Theatre - жемчужина ГолливудаПлощадь здания Dolby Theatre составляет около 17 тыс. квадратных метров, оно рассчитано на 3400 мест, высота потолков - около 26 метров. Здание в четыре раза больше расположенного по соседству Китайского театра TCL (ранее Китайский театр Граумана).Повна версія статті