Вибір джерела світла для рroAV систем
Стан ринку
Сьогодні про лазерних джерел світла говорять так багато, що може здатися, ніби лампова технологія – вже вчорашній день. Тим не менш, лампові проектори поки що домінують на ринку. Це логічно, якщо врахувати, що ця заслужена технологія забезпечує стабільну яскравість і перенесення кольорів в багатьох областях застосування - при цьому вона дуже економічна.
Зростаюча популярність лазерних джерел світла не означає, що лампові рішення більше не підходить для ваших завдань. Універсального рішення на всі випадки життя не існує. Вибір залежить від того, де і для чого буде використовуватися система.
Зростання популярності лазер-фосфору
Хоча лампові проектори, як і раніше, переважають на ринку, лазерні джерела світла теж мають безліч переваг: стабільна робота протягом тривалого терміну служби, широка колірна гамма і низька потреба в обслуговуванні. Наскільки істотними будуть ці переваги, залежить від того, чи йдеться про лазер-фосфорі або про технології RGB pure laser. У будь-якому випадку, виробники продовжують вкладати кошти в розвиток цих технологій, а значить, лазерні системи, напевно, збільшать свою частку на ринку. Завдяки високій яскравості, контрастності і малої потреби в обслуговуванні системи з лазерними джерелами ідеально підходять для використання в лекційних аудиторіях і класах, конференц-залах, культових установах, розважальних закладах, магазинах і багатьох інших ситуаціях.
10 переваг лазер-фосфору
- Не потрібна заміна ламп.
- Термін служби більше 20 000 годин.
- Не потрібні фільтри (у більшості моделей).
- Висока надійність і низька потреба в обслуговуванні.
- Більш низька сукупна вартість володіння для деяких областей застосування.
- Низьке енергоспоживання.
- Можливість експлуатації в режимі 24/7.
- Миттєве включення/вимикання.
- Широкий вибір проекторів: від базових до преміальних моделей.
- Більшість моделей мають показники яскравості, контрастності і кольору, порівнянні з ламповими проекторами.
Новий погляд на колір
Технологія RGB pure laser додає до палітри кольорів новий вимір – відтінки, які неможливо відтворити за допомогою ламп або лазер-фосфору. Погляньте на модель колірного простору CIE 1931 – вона охоплює не так багато квітів і не передає тонкі відмінності відтінків, доступні оку. Щоб по-справжньому оцінити передачу кольору при різних видах проекції, необхідно порівняти яскравість і колір у трьох вимірах.
Область колірної гами, помножена на пікове значення яскравості, дає діапазон кольорів, доступний для відтворення на конкретному пристрої. Хоча модель CIE 1931 xy дуже корисна для розуміння багатьох аспектів, вона не дозволяє повною мірою відобразити діапазон кольорів. Зокрема, вона не забезпечує однорідність сприйняття. Для вирішення цієї проблеми було запропоновано кілька альтернативних способів графічно відобразити колірний діапазон, в тому числі модель Lu'v', і новітня модель IPT, що відображає останні досягнення науки про колір. Обидва цих підходу дозволяють точніше зобразити різницю між стандартами Rec. 709 і Rec. 2020. Найбільш очевидна перевага розширеного діапазону кольорів – насиченість.
Вибір професіоналів
Визначитися з вибором конкретної технології допоможе інформація про те, які рішення воліють провідні гравці AV галузі. Результати двох опитувань показали: всі технічні фахівці, консультанти, користувачі і навіть дилери повністю одностайні в розстановці пріоритетів.
73% опитаних погодилися із твердженням, що «ймовірно, майбутнє проекційних технологій – за лазерними джерелами світла». Більшість дилерів, які брали участь у дослідженні, погодилися з цим твердженням на всі сто відсотків.
77% опитаних вже володіють лазерним устаткуванням або збираються придбати його протягом року.
62% готові заплатити більше за те, щоб не міняти лампи.
78% респондентів вказали точність передачі кольору як один з вирішальних факторів при виборі проектора.
На думку учасників опитування, найбільш важливими критеріями при виборі обладнання є тип освітлювальної системи, точність перенесення кольорів і вартість обслуговування або сукупна вартість володіння.
Найменш важливими факторами при виборі обладнання, за даними того ж дослідження, є енергоспоживання і тепловиділення.
Таким чином, гравці галузі очікують поступового переходу на лазерні технології і припускають, що це обладнання, в першу чергу лазер-фосфор, допоможе у вирішенні їхніх завдань.
Три важливих питання при визначенні сукупної вартості володіння
1) Первісна яскравість
Яка первісна яскравість вам потрібно? Від цього залежать всі подальші розрахунки.
2) Нижній поріг яскравості
До якого рівня допустимо падіння яскравості? Іншими словами, при якому падіння яскравості ви будете міняти джерело світла?
3) Очікуваний термін служби
Скільки повинен прослужити проектор? Скільки годин в день, скільки днів в тиждень, скільки тижнів на рік і скільки років буде використовуватися проектор? Перемножьте ці показники і визначте загальне число його робочих годин.
Відповівши на ці питання, можна приступати до планування і розрахунку витрат.
Яка ваша мета?
Очевидно, що вибір між ламповими і лазерними джерелами світла залежить від безлічі чинників, але завжди пов'язаний з особливостями використання проектора. І лампові, і звичайні лазер-фосфорні проектори забезпечують подібну передачу кольору і контрастність для областей застосування, не пов'язаних з кинопоказом . Однак використання технології Christie BoldColor у лазер-фосфорних пристроях дозволяє значно розширити діапазон кольорів і підвищити контрастність, а значить, поліпшити якість зображення.
RGB pure laser джерела світла – це особливий клас з точки зору передачі кольору, контрастності і терміну служби. Діапазон кольорів набагато перевершує можливості лампової або лазер-фосфорної технології, контрастність більш ніж в два рази вище, ніж у звичайних проекторів, а виключно довгий термін служби робить їх ідеальним рішенням в тих випадках, коли важлива довговічність чи мале падіння яскравості.
- ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР ПРОДАЖ (ОФЕРТА)Продавець, публікує в даний Публічний договір, що є офіційною пропозицією (офертою) будь-якій фізичній або юридичній особі, що надалі іменується, як Покупець, укласти договір купівлі-продажу товарів на відстані. Даний договір укладається шляхом надання згоди Покупця на приєднання до запропонованого Договору в цілому, шляхом акцепту (прийняття) всіх істотних умов Договору, без підпису письмового примірника Сторонами. Дійсний Договір має юридичну силу відповідно до ст. 633 ЦК України.Повна версія статті
- Dolby Theatre - жемчужина ГолливудаПлощадь здания Dolby Theatre составляет около 17 тыс. квадратных метров, оно рассчитано на 3400 мест, высота потолков - около 26 метров. Здание в четыре раза больше расположенного по соседству Китайского театра TCL (ранее Китайский театр Граумана).Повна версія статті