Тест сучасних HDMI кабелів для 4К
Тест современнных HDMI кабелів для 4К
HDMI кабелі для 4K
Довгі HDMI кабелі опираються дозволом 4K, в той час як короткі справляються з ним без проблем. Ми протестуємо, порівняємо і одночасно розповімо про різні HDMI кабелі. Який кабель HDMI слід придбати? Відповідь - той, який працює. Але проблема в тому, що до цього моменту я нікого не перевіряв, і ні я не ви не знаєте, який саме з кабелів вам підійде. І в додаток до цього є величезна різниця між сигналом 1080P і вимогами до 4K, повного вирішення, глибиною кольору, кадрів в секунду і високодинамічні діапазону (HDR). Сучасні кабелі стали набагато краще, і те, що раніше (у 2010 році) було складним завданням для довгих кабелів і сигналу 1080P, тепер так само просто, як прогулянка в парку. Пастка з цими кабелями полягає в тому, що вимоги до них постійно зростають. Важливо розуміти, що кабель є лише сполучною ланкою між тим, що ми визначаємо як Джерело, наприклад, Blu-ray програвач і Приймач, зазвичай монітор або проектор, призначений для відображення матеріалів для глядача. Це може бути також HDMI світч у Вашій системі для організації виводу на різні приймачі домашнього кінотеатру. Іншими словами – в реальності в сигналу бувають складні шляху проходження і різні причини по яких можливе виникнення перешкод.
Функціональність – величина змінна.
Я стверджую, що функція HDMI-кабелю залежить від ситуації і, відповідно, відео та аудіо будуть працювати чи ні. Джерело повинен послати сигнал певного мінімального якості і приймач повинен мати суворе відповідність певному стандарту, щоб мати можливість його отримувати. Кабель передає сигнал з найменшою можливою деградацією, але також і під впливом навколишнього середовища там, де він прокладений. Чим довший кабель, тим більше ризик виникнення шуму і перешкод. Крім цього - чим більше ширина смуги сигналу (Gbps), тим більш чутливою є передача. І насамкінець – ще одним несприятливим фактором є спосіб прокладки – прокладаючи HDMI серед інших кабелів в гофре не дивуйтеся подальшого погіршення якості передачі сигналу з довжиною. Кабелі і роз'єми також схильні до зносу. Якщо зігнути кабель по дуже вузькому радіусу - це вплине на продуктивність кабелю. Також у побуті поширений спосіб сховати занадто довгий кабель шляхом його намотування навколо прилеглих сталевих об'єктів – а це теж збільшує ризик несправності, що і було виявлено в тесті (тому що таким чином ми отримуємо індуктивну котушку, яка для високочастотного сигналу працює як фільтр).
Консорціум HDMI виявив, що 4K сигнал більш чутливий до інтерференцію, наприклад Wi-Fi мереж, і зараз планується включити цей тест в майбутній сертифікат та класифікацію кабелів HDMI. Наприклад, свисток Google Cast безпосередньо поруч з HDMI-з'єднання, або WiFi – роутер, встановлений вище стійки вашого домашнього кінотеатру можуть зруйнувати Ваші мрії про 4K контенті, у той час як сигнал 1080P в тій же ситуації буде відмінно передаватися.
Алгоритм тестування.
Незважаючи на знання того, що саме сукупність факторів у кожній ситуації визначає успіх або невдачу, добре спроектований HDMI кабель повинен володіти певними основними властивостями. Коли відомо, що і джерело і приймач добре відповідають специфікації, кабель повинен, щонайменше, повністю відповідати власної специфікації. Це можна перевірити. Наскільки добре змотаний кабель працює петлями? Погано? Бути може, тоді він краще запрацює будучи выпрямлен і протестований заново? Тест виконується з обладнанням від Murideo Six-G і Six-A - це назви, відповідно, генератора і аналізатора. Тест простий: Генератор посилає сигнал з певним дозволом і частотою через кабель до Аналізатору, який визначає один з трьох можливих результатів: Немає сигналу - Аналізатор не може виявити зчитаний сигнал. Помилка. Блоки зв'язуються і встановлюють стабільний зв'язок, але в сигналі є перехідні помилки. Існують невідповідності між порівнянними контрольними сумами, які передбачають помилкову передачу. Пройдено - передача сигналу біт-правильна, все працює. Випробувальне обладнання не є більш складним, ніж зазначено вище. Все як у житті - або працює, або не працює, або виникають проблеми при передачі. Цей тестер не призначений для лабораторій, не має завдання визначити, чому щось не працює, а скоріше призначений для роботи на об'єктах в якості допомоги для встановлення наявності достатніх умов для коректної роботи кабелів. Тестери також аналізують деякі інші важливі проблеми, пов'язані з HDMI. Незважаючи на те, що ні один з протестованих кабелів не виявив подібних проблем, про них варто згадати: 5 Volt - кабель проводить 5V сигнал на корпус. DDC - Канал Відображення Даних - використовується для встановлення протоколу, коли джерело і приймач обмінюються метаданими для подання один одному. Наприклад, дисплей може відправляти інформацію про власному дозволі і частоті оновлення, а ресивер домашнього кінотеатру може повідомити джерела, які аудіоформати він здатний декодувати є 3D-сумісні пристрої, тощо Крім того, HDCP-шифрування використовує цей канал, і він повністю розділений з парами передають відео і аудіо. Якщо цей канал не працює належним чином - не джерело, ні приймач не отримають необхідної інформації про один про одного. HPD (Hot plug detect) - виявлення гарячої заміни - є постійним сигналом для визначення того, чи який-небудь пристрій знаходиться на іншому кінці. Якщо кабель дуже довгий, неякісної конструкції або був пошкоджений, ця функція може не працювати, в результаті чого один з пристроїв не буде знати про існування один одного. Особисто я зіткнувся якийсь з цих проблем, коли кабель був пошкоджений, і не було іншого вибору, крім як замінити його.
Як працює HDMI.
HDMI - це повністю цифровий спосіб зв'язку, який використовує технологію TMDS (Transition Minimized Differential Signaling – Передача Мінімально Спотвореного Сигналу). Сигнал TMDS надходить в логічну лінію (одиночна лінія) і складається з відео, аудіо та деяких метаданих. Кодування слід методу, званого 8b/10b і в багатьох випадках шифрується відповідно до HDCP для захисту авторських прав виробника. Більш детальна інформація нам не потрібно. Тим не менш, ми маємо намір виділити деякі проблеми, непорозуміння і трюки-прийоми, поширені на ринку HDMI. В принципі: кабель повинен передавати сигнал між джерелом і приймачем, зберігаючи цілісність сигналу, достатню для прийому і декодування так само добре, як і при передачі. Це все, на що здатний кабель. Кабель не може поліпшити відео або аудіо. Кабель не може додавати відтінки сірого, теплі колірні тони або деталі. Через кабелю бас не може стати більш твердим або вокал – більш душевним. Сигнал досягає схеми приймача цілим, або він погіршується (передається з помилками), або погіршується настільки, що взагалі не читається. Будь-які передбачувані поліпшення сигналу по кабелю - це просто дурниця. Природно - щоб змусити вас платити більше, ніж вам потрібно. У вас є досвід поліпшення відео і аудіо новим кабелем HDMI? Ну, крім чистої радості від новинки і подальшого уяви, ви можете випробувати справжні поліпшення. Можливо старий кабель був пошкоджений або мав погану конструкцію, що створює перешкоди, а новий кабель став набагато краще в збереженні вихідної цілісності сигналу.
На що впливає і на що не впливає HDMI кабель.
Такі спільні функції не мають ніякого відношення до кабелю: 3D-зображення Шифрування HDCP HDR (високий динамічний діапазон) Звук HD Глибокий колір (Deep Color) ARC Версії HDMI Всі ці дані генеруються між схемами джерела і приймача, тобто вашим, наприклад, Blu-ray джерелом і TV. Кабель, який спрощено складається з мідних дротів і якийсь пластикової ізоляції, сам по собі не може вирішити включити або виключити будь-яку з перерахованих функцій. Якщо у вас відбувається щось подібне, то очевидно несправність знаходиться десь в іншому місці, а не в кабелі. Зверніть увагу, що рекламні проспекти деяких кабельних брендів містять анонс «3D ready». Причина полягає в тому, що клієнти часто запитують, чи підтримує кабель 3D-відео, але тепер ми розуміємо, що це не тільки кабельна єпархія.
Існують також історії про те, що ARC не працює. Вони виникають з більш старих кабелів, які були неправильно розроблені і фактично не містили певні пари, які в специфікації HDMI були позначені «для майбутніх цілей». Ймовірно це робилося з метою максимально здешевити виробництво. У будь-якому випадку, ARC має тенденцію бути важким, але з сучасним кабелем це не повинно бути проблемою. Єдиною функцією, яка висуває вимоги до спрямованості підключення кабелів, є Ethernet. Як це ні парадоксально - оскільки жоден сучасний продукт не використовує Ethernet через HDMI !
Зона відповідальності HDMI кабелю.
По суті зона відповідальності кабелю – це біт-коректний сигнал. Чим ширше смуга пропускання, тим вище ризик порушення цілісності сигналу. Тому можна стверджувати, що якість кабелю дійсно має значення – є хороші і погані кабелі. Чим довший кабель і чим вище пропускна здатність - тим вище вимоги до кабелю. І якість кабелю не обов'язково відповідає ціні. Якщо ви чули заяву, що «все HDMI кабелі однаково хороші, тому що сигнал цифровий», то знайте, що це нісенітниця. Будь це так, ви могли б використовувати «сталеві дроти» між джерелом і приймачем. Хороший HDMI кабель працює у всіх пристроях, в яких він використовується. Поганий - може працювати лише в деяких випадках і не буде працювати у всіх. Причина проста: він не може підтримувати цілісність сигналу для обраної довжини, смуги пропускання, маршрутизації і суміжного обладнання / умов, видаючи сигнал настільки спотвореним, що він не може бути декодирован. Сьогодні рідко виникають проблеми з сигналами 1080P. Навіть з кабелем купленим на eBay. Але тільки збільшити довжину і / або пропускну здатність, як ми робимо в нашому тесті 4K на великих довжинах - і дешеві альтернативи, швидше за все, будуть дискваліфіковані.
HDMI кабелі не виробляються в HDMI-версіях.
Звичайно, індустрія знає все це і намагається утримувати плутанину під контролем. Немає такого поняття як «2.0 HDMI кабель». Крім того, це порушення правил ліцензування HDMI. Замість цього існують класифікації, аналогічні мережевим LAN кабелях, що показують, як швидко відбувається передача даних. В даний час існує три класу: Стандарт – підтримує швидкість передачі до 2,2 Гбіт/с, тобто сигнали з дозволом 1080i і 720P. Сьогодні це вже застарілий кабель, і наприклад, Full HD сигнал вимагає вже підтримку 1080P. High-Speed - підтримує швидкість до 18 Гбіт / с і, отже, сьогоднішнє дозвіл 4K в 60 кадрів в секунду. Іноді можна зустріти показник 10,2 Гбіт/с, що є попереднім обмеженням швидкості для цього класу. Premium High-Speed - Те ж, що й вище, але походження та виготовлення кабелю можна простежити з допомогою мітки QR-коду. Причина появи даного класу криється в тому, що звичайна маркування High-Speed стандарту може бути легко фальсифікована, і тому споживачі не могли бути на 100% впевненими в достовірності маркування.
Скільки Гбіт/с необхідно?
Відповідь на це питання сильно варіюється, оскільки споживач / користувач абсолютно вільний у адаптації / зміні частоти вихідних сигналів і глибини кольору. Найбільш поширені на сьогодні такі установки: 18 Гбіт / с - підтримує 2160P (4K) @ 60 кадрів в секунду (fps) і колірний простір RGB / YCbCr 4: 4: 4 з глибиною кольору 8 біт (на канал). Це зазвичай найкраще зображення, яке може бути виведено з комп'ютера при використанні телевізора в якості дисплея / монітора. Для майбутніх джерел відео така швидкість буде стандартом. 13,3 Гбіт / с - достатньо для 2160P (4K) з сучасною частотою оновлення 24/25/30 fps, колірного простору RGB / YCbCr 4: 4: 4, включаючи глибину кольору до 12 біт (на канал). Прикладами такого використання є HDR і Ultra HD Blu-ray, де поточна частота оновлення не перевищує 30 кадрів в секунду. Цей клас смуги пропускання кабелю також достатній для 4K @ 50/60 fps з дещо зменшеним простором, YCbCr 4: 2: 0, але з такою глибиною кольору до 12 біт. Використання таких установок - деякі комп'ютерні ігри в 3K, HDR і Netflix. 9 Гбіт / с також досить для деяких налаштувань 4K, таких як: 2160P @ 30 fps, RGB / YCbCr 4: 4: 4 і 8-бітова глибина кольору; 2160P @ 24 кадру в секунду, 24-бітова глибина кольору і, нарешті; 2160P @ 50/60 fps зменшене колірний простір до YCbCr 4: 2: 0 і максимально 8-бітова глибина кольору. Ці налаштування роблять повноцінне відтворення Ultra HD Blu-ray неможливим оскільки клас смуги пропускання знаходиться на межі. 6.7 Гбіт / з - смуга пропускання, що охоплює всі варіанти 1080P (FullHD), включаючи 3D з FullHD Blu-ray, частоти оновлення до 60 кадрів в секунду і глибину кольору 12 біт. Цього більш ніж достатньо для 1080P @ 24 fps (нормальний FullHD фільм) і всіх форм 1080I і 720P (так званий HD Ready). Конкретні дані відносяться до тесту TMDS-швидкості, вказаною в аналізаторі Murideo. Звукові формати, такі як DTS Master Audio, не додають більше 0,03 Гбіт / с, тому вони зазвичай не мають жодного впливу.
Може бути 13,3 Гбіт/с достатньо?
Медіа з параметрами 4K @ 60 fps, повнокольорове простір і максимальною глибиною кольору є міцним горішком. У нашому тесті довгі кабелі Supra є єдиними, хто впорався з таким сигналом, в той час як кабелі коротких довжин пройшли тест, хоча для деяких кабелів нам довелося повторити підключення перед проходженням. Це може бути прийомом - якщо після першого включення кабель не заробив - просто вимкніть і знову підключіть кабель і повторіть спробу. Для більшості користувачів швидкості в 13,3 Гбіт / с буде достатньо. Пересічний споживач кабелю може подумати, що його кабель працює на повній швидкості 4K з усіма максимальними налаштуваннями (18 Гбіт / с), але на практиці більшість домашніх кінотеатрів не працюють швидше, ніж 13,3 Гбіт / с з HD Blu-ray, 4K, HDR, але на 24 кадру в секунду. Велика частина медіа навіть при 60 кадрів в секунду, має 12-бітну глибину кольору і схему YCbCr 4: 2: 0. Але в майбутньому вимоги будуть збільшуватися, і вже сьогоднішнього передового користувачеві ПК рекомендується йти на 18 Гбіт / с для ігор при максимальних налаштуваннях і частотах оновлення.
Висновок.
Шведський Jenving і їх кабелі Supra кольору «крижаний синяви» є єдиними довгими кабелями, які відповідають вимогам випробувань у всіх категоріях. Всі їх довжини кабелів передають 18 Гбіт / с! Кабелі інших брендів розрізняються, і навіть активні кабелі, у тому числі з електронними підсилювачами, не підтримують достатню швидкість сигналу. Але, як вже згадувалося, для сьогоднішнього домашнього кінотеатру (але без використання ПК) досить 13,3 Гбіт / с. Все більш короткі довжини передають швидкість 18 Гбіт / с, що також відповідає нашим власним досвідом в редакції. Якщо ж кабель короткої довжини не підтримує 18 Гбіт / с, то це зазвичай відбувається через зношеність або пошкодження кабелю. Якщо вам потрібен тільки короткий кабель, то не витрачайте гроші на найдешевший варіант, але і не платите багато адже ціна на кабелі зростає до 100 євро і вище. Чи означає, що всі кабелі пройшли тест завжди будуть працювати? Ні ... я ще раз звертаю увагу на необхідність сумісності «заліза». В якості прикладу - 10-метровий кабель Supra не зміг забезпечити стабільний сигнал 4K @ 60 fps між Oppo UDP-203 і Sony KD-55A1-TV, тому що я був занадто дурний і лінивий, щоб пересунути кабель від джерел шуму і розпрямити його, замість того, щоб тримати його згорнутим як котушка. Може бути, не так-то просто слідувати своїм же порад?
JENVING
Шведський Jenving є відомим виробником, і більш жорсткий, ніж інші кабелі, блакитний кабель Supra HD5 дуже поширений (у Швеції). Я сам не раз вдавався до використання цих кабелів в численних інсталяціях і вже мав багато нагод перевірити його в роботі. На наведеному вище малюнку 15-метровий кабель показує повну швидкість, навіть незважаючи на те, що самі Jenving не анонсують максимальної швидкості при довжинах більше 10 метрів. Також Jenving пропонує розбірний корпус роз'єму, який може бути знятий для прокладки кабелю в стандартних кабельних каналах. Довжини кабелю від 1 до 15 метрів: швидкість 18 Гбіт / с
- ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР ПРОДАЖ (ОФЕРТА)Продавець, публікує в даний Публічний договір, що є офіційною пропозицією (офертою) будь-якій фізичній або юридичній особі, що надалі іменується, як Покупець, укласти договір купівлі-продажу товарів на відстані. Даний договір укладається шляхом надання згоди Покупця на приєднання до запропонованого Договору в цілому, шляхом акцепту (прийняття) всіх істотних умов Договору, без підпису письмового примірника Сторонами. Дійсний Договір має юридичну силу відповідно до ст. 633 ЦК України.Повна версія статті
- Dolby Theatre - жемчужина ГолливудаПлощадь здания Dolby Theatre составляет около 17 тыс. квадратных метров, оно рассчитано на 3400 мест, высота потолков - около 26 метров. Здание в четыре раза больше расположенного по соседству Китайского театра TCL (ранее Китайский театр Граумана).Повна версія статті