Утеплення лоджії: Класичні помилки новоселів
Бажання додати квартирі пару метрів до житлової площі за рахунок лоджії — зрозуміло. Питання лише в його реалізації. В інформаційному інтернет-просторі запит найчастіше виглядає так: «Допоможіть правильно вибрати ПВХ вікна для скління теплої лоджії». Це і є помилка. Не потрібно делегувати завдання перепланування або зміни цільового призначення (спочатку нежитлового приміщення) виробникам і монтажникам світлопрозорих конструкцій. Їх завдання — скління лоджії. Все інше — не їхня турбота.
Не чекайте чудес від теплих вікон
Самі вікна, якими б теплими вони не були (високе значення приведеного опору теплопередачі), що не є приладом опалення. В будь-якому опалювальному приміщенні для підтримання нормативної температури повітря повинні бути джерела тепла. Теплі вікна точно допоможуть знизити теплові втрати, але самі по собі ніколи не забезпечать нормативну (комфортну) температуру повітря без належного утеплення самої лоджії.
Лоджія залишається «лоджією»
Можливі два варіанти облаштування «теплої лоджії»: двері та вікно з житлової кімнати на лоджію зберігаються, або вони демонтуються і створюється єдиний простір — кімната, перетекающая в лоджію.
Якщо в першому випадку (без перепланування) обмежитися тільки встановленням теплих вікон зі склопакетами, залишивши без змін підлога, стеля, парапет і бічні стінки (це все «холодні» конструкції), то ми отримаємо не «теплу» лоджію, а трохи утеплену. В залежності від орієнтації фасаду будівлі, погоди і часу доби, температура повітря на такий лоджії буде всього на кілька градусів вище вуличної.
Факт: Буває, що зробивши тепле скління лоджії, господар виходить на неї взимку покурити (або розвішує на ній мокра білизна), після чого починає спостерігати тотальне запотівання і навіть поява інею на «теплих» вікнах. Як так? У даній ситуації це вже не теплі вікна: температура скла може бути мінусовій.
Більш розумний варіант — крім установки на лоджії теплих вікон провести утеплення стелі, підлоги, бічних стін і парапету. Якщо віконна фірма попадеться достатньо грамотна, то буде зроблено не тільки утеплення лоджії, але і дотримані правила по гідро - і пароізоляції нової оболонки приміщення.
У такому варіанті взимку температура повітря на лоджії буде трохи вище, ніж у першому випадку, але все одно низькою, і небезпека конденсату (грибка) та обмерзання стекол залишається.
Як обігріти лоджію
Проблема вирішується обладнанням додаткового опалення нового приміщення. Винос на лоджію наявних у житловій кімнаті приладів опалення — це помилка. Робити це заборонено. Для обігріву нового приміщення доведеться змонтувати електричні «теплі» підлоги або купити масляні радіатори — іншими словами, оплачувати додатково електроенергію зі своєї кишені. Корисно врахувати, що зазвичай тепло від електроприладів обходиться в рази дорожче тепла від наявної у будинку системи опалення. Але при такій стратегії вам вдасться зробити дійсно «теплу» лоджію, тобто домогтися, щоб взимку температура повітря там становила +20-22 градуси.
Проблеми повітрообміну на теплої лоджії
Необхідно подбати й про те, щоб новостворене приміщення не стало «конденсатозбірників» (є такий термін в середовищі віконників). Що мається на увазі? Спочатку за проектом передбачалося, що лоджія — відкрита і продуваема, свіже повітря з лоджії надходить в жилу кімнату (через кватирки, фрамуги, відкриті стулки, віконні або стінові клапани) і забирає брудне повітря з парами води в коридор, а потім у витяжні канали на кухні, санвузлі та туалеті.
Обладнання герметичного «тамбура» між атмосферою з вулиці і житловою кімнатою у вигляді теплої лоджії створює проблеми вентиляційного плану. І помилка багатьох новоселів полягає в тому, що вони встановлюють теплі вікна і більше нічого не роблять — мовляв, ситуація сама по собі якось розсмокчеться. Це не так. Для нормального проживання в кімнаті і комфортного перебування в такому «тамбурі» треба організувати нормоване надходження свіжого повітря в обсяг лоджії і його перетікання далі в кімнату. Грубо кажучи, в такому варіанті створення теплої лоджії вийде один опалювальний об'єм, розділений герметичною перегородкою з періодично відкривається дверима.
Чому не можна прибирати підвіконний блок при приєднанні теплої лоджії
Хід думки новосела зрозумілий і цілком логічний: «якщо мені вдалося створити два теплих, розділених перегородкою приміщення, то навіщо тут взагалі перегородка»? Так з'являється ще один варіант «теплої лоджії»: старі вікна і балконні двері прибираються, і утворюється єдине житлове опалювальне і вентильований простір.
Парапет, на якому стояло раніше вікно (так званий «підвіконний блок») можна було б оформити у вигляді барної стійки або полиці. Але найбільш рішучі новосели поспішають позбавитися від нього. Я не стверджую, що це апріорі погано і абсолютно неможливо у всіх будинках усіх міст — виключення з будь-яких правил (як приклад — утеплення лоджії на фото вище). Але часто парапет — це елемент силової конструкції з участю плити, яка є підлогою лоджії. І тоді чіпати його не можна. Задумали перепланування з приєднанням лоджії і демонтажем підвіконного блоку? — Узгодьте свій план і отримаєте схвалення в наглядових органах.
Як саме утеплювати лоджію приєднану
При створенні теплої лоджії неминуче постануть питання: якої товщини треба використовувати утеплювач, і якої потужності має бути додаткове опалення. На різних форумах часто називаються конкретні цифри типу «не менше 100 мм мінеральної вати» і 150-200 Вт на квадратний метр підлоги лоджії. Цілком можливо, що такі поради дає досвідчений майстер, який зробив десятки лоджій в даному місті і називає цифри, спираючись на позитивні відгуки клієнтів.
Але краще все-таки не довірятися невідомому порадника, а зробити проект нового додаткового теплого приміщення. Ідеальний варіант, якщо його зроблять проектувальники даного житлового будинку, знають і влаштування огороджувальних конструкцій, їх теплотехнічні характеристики, особливості системи опалення.
Є ще один нюанс, який необхідно враховувати при створенні теплої лоджії. Часто тепла лоджія робиться для того, «щоб був свій невеличкий куточок, де можна посидіти за комп'ютером». Сформулюю інакше: ви будете сидіти в безпосередній близькості від засклення досить довгий час і нерухомо.
Скління — завжди холодніше стіни. Опір теплопередачі стін в сучасних будинках — близько 3....3,5 кв. м град/Вт, а склопакетів — зазвичай 0,55....0,65 кв. м. град/Вт. З допомогою І-скла і благородних газів цю величину для «теплого скління» можна підняти до 1,0...1,2, але все одно до стіни далеко. До чого це призводить?
При формуванні відчуття комфорту (на цей рахунок є ГОСТ 30494) крім температури повітря є ще «радіаційна» температура взимку від вікон «віє холодом», хоча температура повітря прийнятна. Поблизу вікон завжди є «зона дискомфорту», саме тому не варто ставити ліжко прямо у вікна, влаштовувати в еркері обідній куточок або розміщувати там парту школяра. І не треба дивуватися, коли у морози сидіти за комп'ютером на «теплої лоджії» буде не дуже приємно.
- ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР ПРОДАЖ (ОФЕРТА)Продавець, публікує в даний Публічний договір, що є офіційною пропозицією (офертою) будь-якій фізичній або юридичній особі, що надалі іменується, як Покупець, укласти договір купівлі-продажу товарів на відстані. Даний договір укладається шляхом надання згоди Покупця на приєднання до запропонованого Договору в цілому, шляхом акцепту (прийняття) всіх істотних умов Договору, без підпису письмового примірника Сторонами. Дійсний Договір має юридичну силу відповідно до ст. 633 ЦК України.Повна версія статті
- Dolby Theatre - жемчужина ГолливудаПлощадь здания Dolby Theatre составляет около 17 тыс. квадратных метров, оно рассчитано на 3400 мест, высота потолков - около 26 метров. Здание в четыре раза больше расположенного по соседству Китайского театра TCL (ранее Китайский театр Граумана).Повна версія статті