Гірше потопу: 5 помилок, які зіпсують ремонт
Зробити ремонт без єдиної помилки важко, тим більше, якщо у вас немає досвіду. Постаралися розібратися, які підводні камені підстерігають вас, якщо ви наважилися на переробку, і як їх уникнути.
ПОМИЛКА № 1
Відмовитися від дизайн-проекту
На старті ви стикаєтеся з різноманіттям стилів, великою кількістю варіантів втілення ідей і широким вибором матеріалів різної ціни і якості. З цим важко розібратися непрофесіоналові.
Але навіть якщо ви твердо знаєте, чого хочете, ви здорово ускладните собі життя, відмовившись від дизайн-проекту. Адже саме дизайн-проект допомагає розрахувати точну кількість матеріалів і бюджет, визначити терміни робіт. Його можна показати підрядникам і зорієнтуватися на закупівлю матеріалів. А потім використовувати дизайн-проект в якості документа на випадок, якщо щось буде зроблено не так.
Разом з дизайн-проектом добре б створити план робіт — так ви будете розуміти, на якій стадії знаходиться в даний момент ваш ремонт.
ПОМИЛКА № 2
Економити на матеріалах
Зайва економія на матеріалах може призвести до великих проблем як в процесі ремонту, так і після, коли ви вже будете жити в новій квартирі. Абсолютно точно не можна економити на інженерному обладнанні — електрика, каналізація, вентиляція повинні бути максимально надійними.
Краще не економити на вікнах і сантехніці. У нас не прийнято економити на оздоблювальних матеріалах, але саме на них економити раціональніше всього. Зрозуміло, в межах розумного. Намагайтеся в будь-якому випадку все дивитися наживо в будівельних магазинах, купувати при цьому в них зовсім не обов'язково: в онлайн-магазинах ціни можуть виявитися істотно нижче.
ПОМИЛКА № 3
Знехтувати чорновою обробкою
Чорнова обробка — неприємна і витратна частина робіт, а тому є спокуса максимально скоротити її. Адже здається, що відсутність ретельної попередньої підготовки поверхонь ніяк не вплине на якість ремонту і не буде помітно в підсумку. Але це далеко не так.
Чорнова обробка — це основа, і будь-які нерівності або погано зачищені стики можуть зіпсувати все враження і зменшити термін експлуатації матеріалів. Якщо поставитися до цієї частини ремонту з увагою, потім будь-які оновлення квартири будуть проходити легше і швидше. Переклеїти шпалери або перефарбувати рівні стіни — справа кількох днів.
Кстати, стоит помнить, что черновая отделка проходит в несколько этапов: прокладка инженерных сетей (электрики, водоснабжения и вентиляции), выравнивание стен и потолков с помощью армирующей сетки и штукатурки, нанесение нескольких слоев шпаклевки, поклейка стеклохолста, выравнивание пола цементной стяжкой и самовыравнивающимся наливным полом.
ОШИБКА № 4
Тратить собственное время
Разделите вашу зарплату на количество рабочих часов — так вы поймете цену вашего времени в валюте, в которой зарабатываете. Делая ремонт самостоятельно, вы можете проиграть в качестве и потерять (не заработать) деньги.
Нанимая низкооплачиваемую бригаду, вы обрекаете себя на необходимость постоянно ее контролировать, мотивировать и подгонять, а значит, снова тратить свое драгоценное время. Поэтому максимум работ, которые не нуждаются в вашем участии, лучше доверить профессионалам, с которых можно будет потом спросить по всей строгости.
ОШИБКА № 5
Довериться непрофессионалам
Выбор специалистов отнимает много времени и сил. Вам повезет, если у знакомых есть проверенные рабочие с приемлемыми ценами. В ином случае придется рассчитывать на себя в поиске профессионалов. Но торопиться с этим не стоит.
В первую очередь узнайте среднюю цену по рынку на ваш объем работ. По Москве нормальная сумма за черновую и финишную работу по полу — 8 тысяч рублей за квадратный метр.
Остерегайтесь слишком дешевых предложений. Ненадежные бригады могут выполнять ремонт некачественно, затягивать срок сдачи объекта и не давать гарантии на свои услуги. Хороший знак, если у бригады мастеров постоянно есть заказы и они готовы заключить с вами официальный договор.
До підписання документів познайомтеся з бригадиром — цій людині вам доведеться довірити якість ремонту і свої гроші. Якщо ви сумніваєтеся в його професіоналізмі, краще шукати іншу команду.
- ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР ПРОДАЖ (ОФЕРТА)Продавець, публікує в даний Публічний договір, що є офіційною пропозицією (офертою) будь-якій фізичній або юридичній особі, що надалі іменується, як Покупець, укласти договір купівлі-продажу товарів на відстані. Даний договір укладається шляхом надання згоди Покупця на приєднання до запропонованого Договору в цілому, шляхом акцепту (прийняття) всіх істотних умов Договору, без підпису письмового примірника Сторонами. Дійсний Договір має юридичну силу відповідно до ст. 633 ЦК України.Повна версія статті
- Dolby Theatre - жемчужина ГолливудаПлощадь здания Dolby Theatre составляет около 17 тыс. квадратных метров, оно рассчитано на 3400 мест, высота потолков - около 26 метров. Здание в четыре раза больше расположенного по соседству Китайского театра TCL (ранее Китайский театр Граумана).Повна версія статті