Практичний дизайн: ергономіка ванни - поради + схеми
Вдалий дизайн маленької ванної кімнати починається з правильної ергономіки. Адже мало красиво розставити меблі в кімнаті, потрібно зробити це максимально комфортно і безпечно для людини.
Результати численних досліджень дозволили визначити відповідні більшості людей (90%) розміри обладнання та раціональне його розміщення. Що залишилися 10%, мають більші габарити, доводиться або терпіти незручності, або збільшувати цифри, набуваючи більш просторі приміщення і залишаючи більше місця між елементами ванної кімнати
Порада №1: більше свободи
75 см – така відстань має бути між кожним предметом сантехнічного обладнання, а також між обладнанням і стіною або дверима
Від 35 до 45 см повинно залишатися між унітазом і біде, вважають експерти. Якщо між цими предметами залишити більшу відстань, незручності не змусять себе чекати.
До 30 см може бути скорочено відстань від душової кабіни або ванни до раковини, але не менш того.
Порада №2: індивідуальний підхід
Окремо необхідно врахувати наявність домочадців різного зросту і віку. Для дітей часто встановлюють сантехніку, аксесуари (ванні прилади, вішалки для рушників), поручні на невеликій висоті. Якщо у дітей немає окремої ванної, для них ставлять перед умивальником зручну лавочку. Для літніх людей, навпаки, унітаз і біде слід розміщувати вище, щоб їм було легше підніматися.
80-110 см над підлогою – висота, на якій повинна знаходитися чаша умивальника. В ідеалі – 90 см, якщо, звичайно, ванної користуються люди середнього зросту. Такою ж має бути і висота стільниці меблів для ванної (столики, тумби, комоди, попелюшки). Якщо у вашій квартирі (будинку) немає дитячої ванної кімнати, подбайте про маленькій лавочці, щоб діти могли без перешкод здійснювати процедури, дивлячись на своє відображення в дзеркальній шафі.
Вмиваючись над раковиною, людина нахиляється, а це означає, що перед умивальником має бути достатньо місця для цього. Не варто монтувати умивальник в тісний закуток, якщо від краю раковини до найближчої перешкоди (стіни або іншого сантехнічного обладнання) немає вільного простору, рівного хоча б 55 див. Втім, має бути достатньо місця і для того, щоб людина, вмиваючи обличчя і чистячи зуби, не впирався ліктями у стіни.
Порада №3: делікатне питання
Що стосується унітазу, то праворуч і ліворуч від нього має бути не менш ніж за 35-45 см – неважливо, стіни там або інші предмети обладнання. Перед унітазом має бути не менше 50 см вільного простору в незалежності від того, що там розташоване – двері, душова кабіна або раковина.
Краще, якщо перед унітазом буде залишено не менше 75 див. Якщо це туалетна кабінка, то середній її розмір – 168 на 92 див.
Тримач туалетного паперу потрібно монтувати трохи попереду від краю унітазу (на 20-30 см). Висота держателя туалетного паперу від підлоги – 60-70 див.
Порада №3: не зупинятися на мінімумі
Якщо при виборі між ванною і душовою кабіною, ви зупинилися на останньому, то пам'ятайте, що її розмір повинен бути не менше 75 на 75 см, і це за умови, що приймати душ будуть люди середньої комплекції. В ідеалі ж душова зона або душова кабіна повинні бути не менше 90 на 90 див.
Порада №4: нічого зайвого
Ніколи не забивайте маленьку ванну устаткуванням і предметами, так як у ванній кімнаті важко витертися рушником або одягнутися, що буде доставляти дискомфорт. У ванній кімнаті у людини повинна бути можливість вільно розвести руки в сторони з метою витертися — для цього потрібно хоча б 170 см вільного відстані. Крім цього, у ванній кімнаті потрібно приділити увагу тому факту, що людині треба нахилитися, стоячи на підлозі (наприклад, нанести крем на ноги, роздягнутися, одягнутися, витертися).
Навіть така дрібниця, як гачки на присосках, зроблять купання більш комфортним – рушник і одяг будуть доступні в потрібному місці, при цьому немає необхідності робити дірки в стінах. Вибираючи зручне планування для ванної кімнати, враховуйте, що всі полички і важливі предмети повинні бути розміщені на бік провідний руки. Якщо місце дозволяє, полички з предметами гігієни не варто далеко видаляти. Відстань для полиць, на яких знаходяться предмети, потрібні під час прийняття ванни, повинні бути не далі 70-90 див. На цьому ж відстані повинні висіти рушники.
Порада №5: зберігання ніхто не відміняв
Планування ванної кімнати повинна передбачати систему зберігання. Навіть якщо ванна кімната зовсім крихітна і меблі в ній розташувати неможливо, рішенням буде підведення ванни і обладнання місця зберігання під нею. Над умивальником завжди можна розмістити не просто дзеркало, а невеликий шафка з дзеркальними дверцятами.
Думка експерта:
як поліпшити типової санвузол
У маленькому санвузлі кожен сантиметр на рахунку. Разом з професіоналом розповідаємо, як заощадити корисну площу, вибрати правильні сантехнічні прилади і зробити ванну кімнату максимально комфортним.
Сергій Кожевников – технічний директор, проводить різноманітні семінари та тренінги за сантехнічної продукції в інформаційному центрі Geberit.
1. Віддавайте перевагу підвісній моделі унітазу
Ідеальне рішення для маленької ванної кімнати – підвісний унітаз. Це рішення нітрохи не зменшує вільний простір, а іноді і дозволяє його збільшити, якщо зливний бачок вбудовується в сантехнічну шахту. Та й після кількох прибирань ви, ймовірно, згадайте цей рада і подякуйте за нього. Прибирання максимально спрощується і зусиль з підтримки ідеальної чистоти потрібно небагато.
2. Враховуйте нові стандарти
Висоту установки підвісного унітазу можна регулювати на відміну від підлогового і вона не обов'язково повинна бути 41 см від рівня підлоги. Підвісний унітаз можна встановити вище. В Європі це давно зрозуміли, і називають висоту 45-47 см – «рівнем комфорту». Людям середнього віку, а особливо літнім, значно легше сідати і вставати з такого унітазу. А дітям можна підставити невелику підставку.
3. Робіть ставку на два в одному
Ще одна порада для невеликої ванної кімнати – вибирайте унітаз-біде, або унітаз із кришкою-біде, що дозволить заощадити простір у порівнянні з класичною компоновкою у вигляді унітазу і поруч стоїть біде.
Гігієнічний душ або біде поступово стають вже просто необхідним атрибутом ванної кімнати. Наприклад, в Японії вже 70% усіх унітазів мають функцію біде. Відчуття «як тільки що з душу» швидко запам'ятовується і менший рівень чистоти вже просто не влаштовує користувача. Тепла вода в цих пристроях підігрівається з холодною і не залежить від відключень гарячої води.
Зв'яжіться з нами і ми допоможемо створити комфортний і функціональний дизайн
Вашого житлового простору.
- ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР ПРОДАЖ (ОФЕРТА)Продавець, публікує в даний Публічний договір, що є офіційною пропозицією (офертою) будь-якій фізичній або юридичній особі, що надалі іменується, як Покупець, укласти договір купівлі-продажу товарів на відстані. Даний договір укладається шляхом надання згоди Покупця на приєднання до запропонованого Договору в цілому, шляхом акцепту (прийняття) всіх істотних умов Договору, без підпису письмового примірника Сторонами. Дійсний Договір має юридичну силу відповідно до ст. 633 ЦК України.Повна версія статті
- Dolby Theatre - жемчужина ГолливудаПлощадь здания Dolby Theatre составляет около 17 тыс. квадратных метров, оно рассчитано на 3400 мест, высота потолков - около 26 метров. Здание в четыре раза больше расположенного по соседству Китайского театра TCL (ранее Китайский театр Граумана).Повна версія статті